От ГЕРБ правят опит да си припишат заслугите за намаляването на цената на природния газ.
Изявлението прави Борисов, веднага след завръщането си от Турция.
Естествено няма нищо вярно в това, че заслугите са на ГЕРБ. Няма как те да договорят такова намаление и то със задна дата.
Договореността е по европейска линия.
Ще видим сега как ще го извъртят, така че сметките за зимния сезон на хората на парно да си останат високи. Нали топлофикациите са раздадени на техни хора.
https://nova.bg/news/view/2020/03/03/279973/цената-на-руския-газ-за-българия-пада-с-40/
Националният статистически институт(НСИ) е завишил данните за БВП за 2019. Едно такова по-розово му е на Бойко и дар словото му тече гладко, когато цифричката е висока.
Басирам се, че "грешката" е направена под натиск.
https://iconomist.bg/102165-НСИ-призна-неверни-данни-за-БВП
https://liberta.bg/нси-индиректно-уличи-борисов-и-правителството-му-в-лъжа-за-икономическия-ръстеж
Силно интервю на Сашо Диков с депутат от БСП - Румен Гешев, в което обяснява как:
"Новият 13.5-километров водопровод от с. Мало Бучино до Перник се строи без подробен устройствен план, без разрешение за строеж, както и без да е ясно кой изпълнява задължителния по закон строителен надзор. Няма и публикуван договор с избрания изпълнител по думите на управляващите - държавната фирма "Монтажи", или какъвто и да е документ за разходите за строителство.
До момента има публикувано само решение за процедурата в регистъра на Агенцията по обществени поръчки, но дори то не дава особено много информация. В него например въобще не се споменава, че "Монтажи" ще прави ремонта..."
Плащаме 500 000 лв за 52 чаши по 0.99 лв и няколко парчета фибран. По 10 000 лв на чаша ..
Поръчката е под шапката на милият ни министър на културата Боил Банов, чиито записи лъснаха как ощетява държавата докато се договаря с фирмата ремонтирала Ларгото. И все още е министър ..
Между другото националният протест за сваляне на правителството е този петък, 7 февруари, 12:00
https://offnews.bg/kultura/novo-balgarsko-izkustvo-stara-balgarska-dalavera-720818.html
От гражданско движение БОЕЦ вадят документи получени по ЗДОИ, че за 7г в СГС Иван Гешев не е внесъл нито един обвинителен акт, а е сключвал само споразумения:
Заплашени от протести на бизнеса отлагат въвеждането на спорната наредба Н-18 със 6 месеца. От асоциацията на заведенията се появява председателят ѝ, мургав и мазен смешник с небългарско име, който е преговарял с Бойко и Горанов. Интересно защо има кръвоизлив в окото и как убедително повтаря, че те не искали оставки.
Въпреки това протест имаше, доста силен и то.
Прокуратурата с "Гешев е радост" уж пита конституционния съд за какво може да бъде съден президента по конституция. Как били тълкували "държавна измяна" видиш ли. После правят супер издънката да пуснат подслушани разговори между Радев и друг генерал.
Прокуратурата извършва поне две престъпления с публикуването и използването на материалите събрани със СРС срещу президента:
Адв. Минчо Спасов със сигнал до ЕК и ВСС за извършеното престъпление от главният прокурор и искане за разследването му:
ГЕРБ Правят опит да разкарат фиксираният курс на лева към еврото без обсъждане в парламента, през преходни и заключителни разпоредби.