Постоянно срещам разни индивиди, които говорят за "лошия матрЕал", за "Ганьо" и за това как "Народът ни си заслужавал съдбата си", щом гласувал за тия или ония.
Иска се една особена форма на автоомраза и мизантропия за да може да се прехвърля вина така към народа.
❗ Обикновеният, работен, добър човек няма вменена отговорност да бъде запознат детайлно с делата на изпечените мошеници и акули, които кръжат около политическата софра. Нито да разпознава лъжите им.
Масите никога не са следели политиката отблизо - имат си собствени задължения и не могат да отделят толкова ресурс. Нито имат времето да изграждат нужния капацитет, за да могат да разобличат слоевете пропаганда, с която са заливани.
Именно заради добротата си и това, че гледа собствената си работа, работният добър човек постоянно става жертва на лъжите им.
Не са виновни хората, че са "избрали" Радев или Кокорчо и Борисов преди него.
Издигането на тези креатури и създаването на фалшивия им образ, изцяло базиран на лъжи, е плод на усилията на професионалисти. Професионални ПР екипи с международен опит и огромни бюджети се трудят за да може народът да бъде подведен.
Избор може да има само когато се прави на база на обективна информация. В противен случай не говорим за избор, говорим за подвеждане.
👉 Това, че си се подвел, обаче, не те прави виновен. Виновен е лъжецът.
Наложената система, в която се възпроизвеждат, е плод на дългогодишна подмолна дейност на именно тези лъжци.
❗ Демокрацията е сбъркан модел, овладян и експлоатиран от задкулисието.
В дизайна не е заложен положителен резултат за хората. Не можеш да очакваш вземане на адекватни решения от субект, към който не можеш да поставиш искане да разбира процесите.
Отговорност на осъзнатите е да се опитаме да разобличим и унищожим тази система, да изтръгнем властта от пипалата на окупаторите, а не да си измиваме ръцете с качествата на народа си. .
Т.нар. "Демократични избори" са средство за легитимиране на назначенията им. Играчите, които са издигани на избираеми позиции са предварително подбрани и обвързани в мрежи от зависимости.
👉 Народът и задкулисието имат противоположни интереси в обща игра, в която задкулисието определя рамката.
❗ Решението е НЕ да се играе по техните правила, а да бъдат конфронтирани.
Усилията ни трябва да бъдат насочени срещу политическите архитекти - тези, които диктуват унищожението ни.
Обвиненията към народа изобличават ограничените разбирания или користните цели на обвиняващия, вместо да опетняват качествата на работните хора ..
Референция: