Какво се случва, когато същества с интелект на голям гол гълъб започнат да направляват бързодвижещи се тежки предмети ?
Когато обществото се дебилизира до степен, в която не може да направи елементарен разчет дори за собствената си безопасност, се случва това, което виждате по новините.
Дебили - убийци.
Купил изпърдяна западна трошка, но с достатъчно остатъчна мощност, която да преобразува потенциалната енергия съдържаща се в бензин за 20 евро и тон и половина желязо, в кинетична такава, отнемаща животи.
Пиян, надрусан, лоботомиран.
Търсещ състояние, в което собствената му тъпота да е поносима. Дрогата, алкохолът и адреналинът вероятно помагат, поне временно ..
Със свидетелство за управление на МПС, често придобито чрез корупция или напълно фалшиво.
❗ От тук нататък ще става само по-зле, независимо какви мерки биват взети. Защото дебилите, за които се погрижиха да станат такива в унищожената образователна система, стават пълнолетни и излизат на пътя.
Решението не е в КАТ, не е в законодателната рамка или прилагането на наказанията.
Решението е в трите среди, оформящи индивида - семейство, образование, социална среда.
Там, където се оформят разбиранията за морал, добродетели, човечност.
Неща, които в тези гълъби, които не могат да осъзнаят дори собственото си съществуване, няма как да бъде превъзпитани. Твърде късно е за тях.
И за съжаление тези дебили ще убиват все повече и повече, много от които свестни хора.
👉 Умният, уверен и възпитан човек няма нужда нито от лъскава, нито от мощна кола, с която да парадира. Той може да си позволи далеч по-скромен образ, защото знае, че това, което го дефинира не е някаква гниеща тенекия.
Знае накъде пътува и кога да тръгне, за да не бърза и да пристигне навреме. Няма нужда от висока скорост. Не изпитва нужда да се доказва на пътя, нито се опитва да избяга от себе си, превръщайки се в убиец.