Какво се случва, когато същества с интелект на голям гол гълъб започнат да направляват бързодвижещи се тежки предмети ?
Когато обществото се дебилизира до степен, в която не може да направи елементарен разчет дори за собствената си безопасност, се случва това, което виждате по новините.
Дебили - убийци.
Купил изпърдяна западна трошка, но с достатъчно тегло и остатъчна мощност, която с 20 евро бензин преобразува в кинетична енергия, отнемаща животи.
Пиян, надрусан, лоботомиран.
Търсещ състояние, в което собствената му тъпота да е поносима. Адреналинът вероятно помага ..
Със свидетелство за управление на МПС, често придобито чрез корупция или напълно фалшиво.
❗ От тук нататък ще става само по зле, независимо какви мерки биват взети. Защото дебилите, за които се погрижиха да станат такива в унищожената образователна система, стават пълнолетни и излизат на пътя.
👉 Умният и възпитан човек няма нужда нито от мощна кола, нито от висока скорост. Той знае накъде пътува, кога да тръгне, за да не бърза и да пристигне навреме. Не изпитва нужда да се доказва на пътя, нито се опитва да избяга от себе си, превръщайки се в убиец.
-- Делян Кръстев